Miniporojekt 'Rozšíření relax zóny'

 

ŽÁKOVSKÝ MINIPROJEKT MINIPROJEKT JE POSTAVENÝ NA NÁPADU ŽÁKŮ, KTEŘÍ V MAXIMÁLNÍ MÍŘE PŘEBÍRAJÍ ZA REALIZACI PROJEKTU ODPOVĚDNOST. CÍLEM ŽÁKOVSKÉHO MINIPROJEKTU JE PODPORA DÍLČÍCH KOMPETENCÍ K PODNIKAVOST A JEJICH TRÉNOVÁNÍ NA REÁLNÝCH PROJEKTECH PROPOJENÝCH SE ŽIVOTEM ŠKOLY NEBO PŘESAHUJÍCÍCH DO KOMUNITY. V RÁMCI PROJEKTU NECHYBÍ PRÁCE S NÁPADEM, ROZDĚLENÍ ROLÍ ČI REALIZAČNÍCH TÝMŮ, PLÁNOVÁNÍ, HARMONOGRAM, SAMOTNÁ REALIZACE A ZÁVĚREČNÁ REFLEXE

 

V rámci 'Podnikavosti' žáci pracují na novém projektu 'Rozšíření relax zóny'. Jsme na počátku, za chvíli to tu bude vypadat zcela jinak. Držme podnikavému týmu palce, ať se vše vydaří.

 

Po pár týdnech............................................................

 

 

Tak jako v minulých letech, i v tomto školním roce se žáci naší školy pod vedení nadšených pedagogů pustili do nového projektu. Záměrem bylo propojit staré projekty s novými myšlenkami a inovacemi a vytvořit skvělou relaxační zónu, která bude sloužit k odpočinku, setkávání a příjemnému trávení volného času ve škole.

 

Starý koutek, který nám předloni postavili žáci s panem učitelem Slezáčkem, je moc fajn a žáci jej rádi využívají. Tak nás napadlo, že bychom ho mohli rozšířit, aby byl pro více lidí. Tak vznikla pěkně velká odpočinková zóna s knihovou plnou knih a časopisů. V rámci projektu jsme také pořídili společenské a karetní hry, které si žáci mohou vypůjčit a ve volné hodině nebo o přestávce se s nimi zabavit.

 

Náš podnikavý tým pod vedením pana učitele Slezáčka a paní učitelky Dlapkové se pravidelně scházel a vyzkoušel si celý proces plánování a realizace projektu na vlastní kůži. Nejdříve bylo zapotřebí promyslet a naplánovat celý projekt, poté jsme se postarali o dokumentaci, objednali materiál na výrobu a jednoho hezkého květnového dne jsme se pustili do stavění, natírání a stěhování. Pak už zbývalo jen náš vylepšený kousek školy nazdobit a připravit na slavnostní otevření. Žáci prvního ročníku pod vedením učitele připravili občerstvení a ve středu 22.5. 2024 jsme v polední pauze naši relaxační zónu otevřeli. Nechybělo slavnostní přestřižení stužky, podnikavý tým pozvaným účastníkům stručně vysvětlil, jak projekt probíhal a všem jsme nabídli občerstvení – samozřejmě jsme využili také produkty z našeho staršího projektu Microgreens a pochlubili jsme se výbornými zeleninovými výhonky, které žáci pravidelně do vaření pěstují již od loňského roku.

 

Věříme, že se akce všem zúčastněným líbila a že žáci budou odpočinkovou zónu rádi využívat. Všem zúčastněným děkujeme a přejeme do dalších let hodně sil a dobrých nápadů!